Jdi na obsah Jdi na menu
 


11. 11. 2011

Stalo se toho dost.

Bylo-nebylo, ale to je minulost.

Ještě je čas na nápravu.

Převzato od Lars Johan Ekström... cituji:

Pokud se dostanete do dluhů v České republice, pak jste de facto odsouzeni k trestu odnětí svobody, i když de iure tomu tak není. Jak je to možné?

V Česku jsou exekutoři soukromí a pracují tedy na zisk. Na výkon exekuce si lidé většinou nestěžují a když, nejvyšší státní zástupce, či nejvyšší soud ČR věc smete z důvodu, že exekuce byla oprávněná.

Zapomíná však na to, že není povolen souběh exekucí v tom smyslu, že jeden exekutor zabavuje plat, druhý obstaví bankovní účty a třetí přijde neuspokojen do bytu povinného, který nemůže platit, protože mu předešlí exekutoři vzali výplatu i obsah současný i budoucí, dlužníkova bankovního konta. A tak třetí exekutor zabavuje movitý a někdy i nemovitý majetek a hotovost, kterou najde v bytě.

Takže povinný je nyní bez nábytku, bez ledničky (bez uchování potravin se jídlo značně prodražuje), bez základní hygieny )zabavení žehlička a pračka), bez počítače (čili bez možnosti podnikat a bez databáze) a samozřejmě bez hotovosti a bez peněz na účtu v bance. Když 15. dne v měsící přijde výplata, bude už "ořezána" další "splátkou" od exekutora a místo výplaty přijde torzo - tedy tzv. nezabavitelné existenční minimum, což je v Česku asi € 190,- ale např. ve Švédsku je to téměř € 500,- plus veškeré náklady spojené s bydlením, tedy nájem a inkaso.

Člověk by tak žil tedy z cca 5000 Kč na nájem, energie a jídlo a hygienu.
Jenže!
Jenže ono to tak není, protože pak ono existenční minimum přijde na účet a je ihned zabaveno druhým exekutorem, jako "hotovost"...

Takže nemáte věci k žití, peníze, výplatu a začínáte dlužit první nájemné, první fakturu za telefon.

Za 3 měsíce se vám přidají další exekuce: "To mě nezajímá, neměl jste si dělat dluhy! takže zaplatíte 800 korun za T-Mobile, nebo ne? Ne? Tak máte exekuci a k dlužným 800 korunám přibude dalších 17 500 korun náklady právníka žalobce, exekutora a úrok z prodlení. Už máte tři, čtyři exekuce a dluhy stoupají. Z celé částky až 0,02% denně!
Když si půjčíte od kamaráda 1000 korun a koupíte si jídlo, dopouštíte se podle platného českého zákona poškozování věřitele.

Nemáte co jíst, neteče vám teplá voda (nezaplatili jste plyn 3x a zastavili vám ho) a to proto, že jste na začátku nezaplatil za jízdenku 15 000 korun exekuci a jak naschvál jste v témže roce měl zaměstnavatele, který vám nezaplatil výplatu a vy jste podal výpověď.

Sociální dávka v nouzi? :o) Ne, za uplynulý rok jste pracoval a měl jste plat 18 000 čistého. Že vám to ale zabavoval exekutor? To nás nezajímá, peníze jste měl vyplaceny. A tak nemáte nárok na sociální podporu a stejně by vám jí zabavil exekutor, kdybyste ji dostal...

Tak pane, běžte někam na brigádu! No aspoň budete mít existenční minimum a zbytek se vám odečte od dluhu a budete se holt muset uskromnit... Měsíc, dva, tři měsíce.
Práce od 8 do 17 hodin a žádné jídlo. Nejde plyn, nesvítí elektřina, je tma, zima, není televize. Ráno v 7 vás probudí zvonek - pošťačka vám nese dopis se zeleným pruhem... "...kontrolou jsme zjistili, že jste dosud neuhradil částku 9 500 korun za nájemné bytu a tím jste se dopustil hrubého porušení.....a podle § 711....výpověď z bytu č.....jste povinen byt vyklidit a předat správci do..... :o)

Pak se o vás začne zajímat policie, protože exekutor udá, že unikáte, protože "jste zrušil své trvalé bydliště a zdržujete se úmyslně na neznámém místě a trvale nehradíte ani splátkou dluh, který denně narůstá....bla, bla, bla... :o)

Četli jste můj životní příběh, vážení. Toto je realita z roku 2009 z České republiky...
Tma, zima, hlad, zoufalství, samota. Nemáte se kde a jak umýt. Jste v podnájmu. Nemáte už měsíc ani korunu, nic! Nemá smysl chodit z domu. Do práce? A proč??? Vždyť jsem dlužil 150 000 a teď to dělá v několika exekucích půl druhýho milionu!!! :o) A co mám dělat?

No, musíš holt chodit do práce až to splatíš a nemůžeš si vyskakovat - radí jedna příbuzná. :o)

A tak vezmete stopa do Vídně, zajdete za rakouským advokátem a tam se psychicky zhroutíte, ale nehrajete to. Pak kontaktujete švédské úřady a požádáte o ochranu...

Měli jste trpělivost to číst? Řekněte mi prosím zcela upřímně - jsem idiot, kterej rozhazoval peníze a nadělal si statisícový dluhy a vyhýbá se práci a poškozuje věřitele? Z pohledu platných českých zákonů to tak je. Advokáti dvou evropských států mě ujistili, že něco takového v cílové zemi není ze zákona možné, ale že v České republice tomu tak skutečně je.

Já jsem se z toho dostal. Já to nyní zveřejňuji. Ale stovky tisíc lidí se stydí toto říci na veřejnosti. Jsem opravdu hajzl, že jsem utekl? Mě by to opravdu zajímalo. A hlavně by mě zajímalo, jak bych se měl zachovat. Díky za názory.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Už nechci být otrokem

(Sojafinka, 14. 5. 2012 7:34)

O novodobém otroctví, proč vzniklo a proč se zadlužujeme, píšu v ebooku s názvem "Už nechci být otrokem".
Každý se musí zastavit a říct si proč se dostal do situace do jaké se dostal. Články jsou na http://www.pujckypenez.info/index.php?option=com_content&view=article&id=55:predmluva&catid=15&Itemid=0

zcela souhlasím:

(Lenka, 5. 1. 2012 19:29)

tvůj příběh je strašný,ale já mám podobný......zatím bojuji...dochází síly...dokonce se musím snížit a sehnat někoho kdo koupí můj dům,ale zapakatel.....další lichva..dluhy nepokryjí celé náklady exekutorů,takže nic vyřešeného...otročina,nesvoboda...živení dalších příživníků s požehnáním českého zákona.a to ještě lidé chtějí abych byla slušná....absurdní.

Re: zcela souhlasím:

(Andy Dark, 10. 1. 2012 3:44)

Věřím že ti to dopadne dobře. Nikdy nic neni ztraceno dokud žiješ. Vím neumím psát dělám to ze zoufalství, Kamarádka loni u Jihlavy skončila pod náklaďákem, nebyla to normální sebevražda ale úmyslná likvidace a dohnání k vraždě systémem tohoto státu...